Anonim

Ktoś wrzucił list przez okno wychodzące na biuro dyrektora, nylonową torbę z kamieniem w środku. Obszerny list, napisany napiętym tonem, pełnym niepokoju, donosił o nadużyciach środków w obszarze jadalni. Znajdował się tu skrupulatny opis „specjalnego” magazynu, w którym znajdowały się wyniesione środki, które nigdy nie dotarły na stoły uczniów. I ogromna cyfra racji żywnościowych, które kończyły każdego tygodnia w paszy świń administratora. Na ośmiu stronach pojawiły się sposoby, na które można dodać te liczby na koniec miesiąca, a nawet nazwiska tych ostrzeżonych o możliwych kontrolach.

Ten anonim wymusił nadzwyczajne zebranie. Niespodziewany kuchenny audyt potwierdził to, co powiedziane było w liście anonimowego mściciela. W czwartek, poprzez jednomyślnie podniesione w głosowaniu ręce, wyrzucono sprawców malwersacji i obsadzono na stanowiskach nowych pracowników. Z tych, którzy siedzieli na szerokiej widowni, niewielu wierzyło, że kradzione jedzenie skończy na tacach i że posiłek uczniów odzyska swoje stracone gramy i zaginione smaki.

Kiedy przyszedł poniedziałek, nowi pracownicy kuchni już mieli opracowaną swoją taktykę malwersacji. Schowali paczki z fasolą i butelki z olejem z dala od miejsca odkrytego przez audyt. Przez przynajmniej trzy dni nakładali na talerze odpowiednie porcje, ale stopniowo zmniejszali je o uncję tu, gram tam. Świnie z jakiegoś oddalonego chlewu zaczęły przybierać na wadze na rosole i ryżu, które były tak mdłe, że większość uczniów i tak nie chciała ich tknąć. Sfałszowanie liczb gwarantuje, że nie sposób dopatrzeć się przekrętów w papierach, a informator, bliski dyrektorowi, ostrzeże na czas, że szykuje się inspekcja z ministerstwa. Anonimowy oskarżyciel i jego donos sprawiły jedynie, że złodzieje mają teraz inne nazwiska i że to, co uda się ukraść, trafia w inne ręce.

tłumaczenie: Karolina Popović

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s