Świętowanie

fundacionprincipeclaus

ipi

W dniach takich jak ten bardzo żałuję, że nie mam dostępu do Internetu, by móc dzielić moją radość z komentatorami tego blogu. Klikać w klawiaturę, wznosić toasty przed ekranem i dziękować tym wszystkim, którzy wspierali mnie słowami zachęty, krytyki oraz swoimi sugestiami.

Przed trzema laty ta nieśmiała kobieta, którą byłam, otworzyła tę wirtualną przestrzeń, by opowiadać o swojej rzeczywistości, mając więcej obaw niż pewności. Pamiętam początkowe niedowierzanie jednych czytelników, wątpliwości innych, legitymację Urzędu Bezpieczeństwa lub CIA, jaką jeszcze inni mi przypisywali, niepowodzenia na uciążliwej drodze wyrażania opinii. Od 2007 roku aż do dziś czuję, że przeżyłam naraz sześć czy siedem żyć, pełnych osiągnięć, ale naznaczonych również stałym wpływem aparatu represji, który nie chce spać.

Jednakże jako chroniczna optymistka skupię się na tym, co daje satysfakcję: na wzrastającej alternatywnej blogosferze, pękającym murze, Podcaście, który zainaugurowałam przed paroma tygodniami i wszystkich tych wiadomościach SMS, które otrzymałam z okazji nadania mi przez Instytut Prasy Międzynarodowej tytułu „Bohater Wolności Słowa”, a teraz na Nagrodzie Księcia Clausa 2010.

tłumaczenie: Karolina Popović
korekta: Anna Pawłowska

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s