Claudia i bieżący temat wartości

claudia_lia_yo1

 

Blogerka z Octavo Cerco kończy dziś 26 lat.

 

Gdy drugi raz spotkałam Claudię Cadelo, dźwigałyśmy – każda za swój koniec – kawałek prześcieradła z imieniem Gorkiego. Było to na koncercie na Trybunie Antyimperialistycznej, gdzie śpiewałyśmy chórem w celu uwolnienia solisty grupy Porno dla Ricarda. Nasze krzyki były krótkie i zgaszone, przez uderzenia, które nas trafiły i ogromne głośniki, które niosły niezłomny głos Pablo Milanésa. Ta dziewczyna, stojąca u mego boku, otworzyła nieco później uczciwy i swobodny blog, który śledzi dziś wiele osób na Kubie i poza nią.

 

To, co najbardziej lubię w Claudii to fakt, że przyznaje się do strachu, do tego, że podskakuje słysząc hałasy i obawia się długich ramion służby bezpieczeństwa. Kto nie? W kraju, w którym tylu prezentowało się jako bohaterowie, przyznanie się do strachu z wyprzedzeniem jest czymś zbyt szczerym, by było zaakceptowanym. Panuje błędne wyobrażenie, że wartość zawiera się w naramiennikach, latach w więzieniu, bliznach, a nie w pociągłej twarzy spokojnej kobiety, która nie ma uraz, tylko pytania. Ta wrażliwa blogerka, ze swojego strachu, obala te stereotypy każdego dnia.

 

Dziś będziemy świętować urodziny Claudii w naszym domu. Podróżą blogerów, debatami, jakimś filmem dokumentalnym a także odrobiną rumu. Wzniosę toast za tą dziewczynę, która pisze swoje opinie, te prawdy, które wielu dojrzałych i silnych samców odważa się szeptać na ucho jedynie swoim żonom.

tłumaczenie: Karolina Popović

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s