Newsletter (druga część)

cables

Jeśli istniałby jakiś ołtarz dla technologii, nie wahałabym się i poszła do niego, by zapalić parę świeczek. Te kable, obwody i chipy wniosły do mojego życia więcej informacji, autonomii i wolności niż te dane przez polityków czy powszechną presję. Właśnie w tym miesiącu obchodzę piętnastą rocznicę skonstruowania przeze mnie mojego pierwszego komputera, co oznaczało obrócenie się mojej egzystencji o sto osiemdziesiąt stopni. Moja ręka jest trochę zdeformowana z winy myszki, myślę w większości przypadków tak, jak gdybym projektowała w Dreamweaver (program grupy Adobe, służący do projektowania stron www – przyp. tłum.), a nawet kusi mnie, żeby nacisnąć „control + alt +del”, by zresetować, gdy nie podoba mi się to, co mnie otacza.

A teraz pojawiła się nowa usługa wysyłania wiadomości przez SMS, która zwiększa moją wiarę w te technologiczne gadżety. Od zeszłego tygodnia wiedziałam, że rusza nowa strona o nazwie Granpa (miejmy nadzieję, że będzie bardziej obiektywna niż Granma), która wysyła wiadomości na komórki w obrębie Kuby. Wystarczy zostawić numer telefonu i źródła, z których chce się otrzymywać tytuły, by zacząć je czytać przez telefon komórkowy.

Życzę szczęścia tym, którzy wprowadzili w czyn ten tak dobry pomysł, który staje się bardzo konieczny w obecnych czasach. Skoro nie możemy mieć papierowej gazety, by mówiła o tym, co ukrywa oficjalna prasa, niech więc żyją wiadomości w stylu elektrycznych impulsów; gratulacje z okazji tych informacji, migających na wyświetlaczach naszych telefonów.

tłumaczenie: Karolina Popović

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s