Przyjęcie bez gościa honorowego

cablenterio2

Przed paroma dniami zorganizowaliśmy z przyjaciółmi małą uroczystość, zmotywowani zakończeniem montażu nowych wind. Przyjęcie było usprawiedliwione, bo od ponad siedmiu miesięcy zmuszeni byliśmy wspinać się na nasze czternaste piętro po schodach. Poinformowaliśmy wszystkich telefonicznie, że będzie impreza do późna i każdy z nich coś przyniósł, by dołączyć się do zabawy. Wielka szkoda, że przyszli tak zmęczeni i z wyrazem na twarzy, dającym do zrozumienia, że ktoś ich oszukał, bo nowiutkie, niedawno zainstalowane rosyjskie windy zaanonsowały migotaniem swoich czerwonych światełek, że są zepsute.

Funkcjonariusze, którzy pojechali do Rosji by kupić nowe urządzenia zdecydowali, że nie ma potrzeby wydawać pieniędzy na profile boczne do wind, typ szyny, po której zsuwa się kabina. Zdiagnozowali, że stare struktury, zainstalowane przed ponad dwudziestu pięciu laty, są zgodne z nowym sprzętem i na nich zaczęto go montować. Nie użyję metafory i nie nakreślę podobieństw między elektromechaniką i polityką, ale zaaplikowanie nowych zmian na starych, ewidentnie zużytych torach, brzmi mi znajomo.

Ostatecznym wynikiem było to, że mała zgodność między starymi sowieckimi częściami a nowymi rosyjskimi urządzeniami przyniosła jeżący włosy na głowie hałas przy wjeżdżaniu i zjeżdżaniu, nie mówiąc o nieustannych zniszczeniach. Przypuszczalnie montaż już zakończono; w planie firmy, która je zamontowała z pewnością widnieje słowo „wykonane”, niedługo mechanicy pójdą do innego budynku. My jednak nadal w większości wchodzimy na górę po schodach i wychodzimy przed przyjaciółmi na żartownisiów, myślą oni, że nasze przyjęcie było żartem w złym stylu, by zainaugurować windy, które się nie ruszają.

tłumaczenie: Karolina Popović

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s