Defilada i epidemia

i910631

Dwie wiadomości pojawiły się jedna po drugiej, obie tak sprzeczne, że sam mówca musiał się wysilić, by ukryć swoją dezorientację. W pierwszej mówiło się o powszechnym zebraniu z okazji tegorocznego pierwszego mają, podczas gdy druga nakładała fazę stanu gotowości wobec możliwej epidemii świńskiej grypy. Od wtorkowego popołudnia uruchomiono serię stosownych środków zapobiegawczych w całym kraju. Jednak plan zgrupowania prawie miliona osób na piątkowej paradzie nadal obowiązuje.

Moje doświadczenie w katarach i dolegliwościach grypowych mówi mi, że skupiska ludzi są najdogodniejszym miejscem do ich rozpowszechniania. Ogłoszone środki powinny zawierać, jako podstawową formę prewencji, przesunięcie lub odwołanie uroczystości z okazji dnia robotników. Nie chcę wywoływać niepotrzebnych alarmów. Nie znam nikogo, kto byłby zarażony i podano oficjalną deklarację, że nie ma żadnego zarejestrowanego przypadku tej choroby, ale przypominam, że to samo mówiono nam przez długi czas, aż w końcu przyznano, że AIDS jest obecne na Kubie, po to, by nie mówić o ukrytej liczbie zarażonych rokrocznie ludzi.

Z całą skromnością proszę rząd kubański, by jeszcze raz przemyślał pomysł zjednoczenia tysięcy osób w tym momencie. Proszę, mniej spektaklu, więcej ochrony dla mieszkańców.

Tłumaczenie: Karolina Popović

Blog tłumacza: http://lotta7.dzienniki.styl24.pl/

http://www.dziennik.pl/podroze/article171575/Zagraj_to_jeszcze_raz_Sam.html

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s