Modlitwa o kabel

impresora.jpg

Niesprecyzowana data i pytanie o to, czy dostarczy on informacji wszystkim krążą wokół podmorskiego kabla, który połączy Kubę i Wenezuelę. Dla wszystkich, którzy skarżą się na małą łączność, jaką mamy na wyspie, już istnieje argument, zamykający nam buzie: „Trzeba poczekać, aż kabel będzie gotowy”. Wyczekując wymienię rzeczy, które powinna nam przynieść planowana pępowina (sic!):

– dostęp do internetu dla wszystkich, a nie oparty na przywilejach, z możliwością założenia dla jakiejkolwiek osoby internetu w domu.

– w szkołach podstawowych, średnich i na uniwersytetach szerokopasmowy dostęp do internetu dla uczniów i studentów i mniej ograniczony niż dotychczas czas dostępu do sieci.

– obniżenie kosztów w kafejce internetowej i komputerów z dostępem do sieci, znajdujących się w hotelach, które dziś wynoszą jedną trzecią miesięcznej pensji za godzinę połączenia.

– możliwość używania sieci społecznych jak Facebook, Twitter, Hi5 i innych.

– i jako ostatnie, możliwość dostępu do serwisów jak Skype, wideokonferencji, wysyłki dużych pakietów informacji a wreszcie możliwość oglądania telewizji przez internet.

Jeżeli wspomniany kabel nie przyniesie nam tego wszystkiego, proszę, by ktoś mi wyjaśnił, z jakich powodów mamy czekać na niego do 2011. Mam nadzieję, że dotrze do mnie, blogera – wolnego strzelca, przynajmniej małe włókno tego kabla, chyba że kilobity, które krążą w jego wnętrzu, będą miały jako znak wodny: „tylko dla zaufanych”.

Tłumaczenie: Karolina Popović

Blog tłumacza: http://www.lotta7.dzienniki.styl24.pl/

http://www.dziennik.pl/podroze/article171575/Zagraj_to_jeszcze_raz_Sam.html

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s