Ochota na wybory

coppelia_pinar.jpg

Od tygodni słowa „urna”, „głosy” i „kandydaci” pojawiają się ze wszystkich stron. Najpierw były wybory w Stanach Zjednoczonych, a teraz temat powrócił w związku z tym, co wydarzyło się tej niedzieli w Wenezueli. Jakby na koniec roku wszystko zmówiło się, by przypomnieć nam o sytuacji nie bycia wyborcami, o naszej ograniczonej praktyce w sprawie decydowania, kto nami rządzi.

Ludzie przyzwyczajają się do niemożliwości wyboru tego, co włożą do ust, pod jakim credo będą edukować swoje dzieci i komu otwierają drzwi, ale ta rezygnacja znika, gdy widzą, że ktoś głosuje.    Wraca więc w te dni ochota, by zgiąć kartkę do glosowania, wrzucić ją do otworu i wiedzieć, że razem z nią nadchodzi krzyk, donośny wrzask, który woła: „wybierać”.

•    Do 27. bm każdy post będzie opatrzony przypomnieniem o głosowaniu online na nagrody The Bobs. Pamiętajcie, że Generacja Y jest nominowana w trzech kategoriach: najlepszy blog, nagroda specjalna Reporterzy bez Granic i najlepszy dziennik hiszpańskojęzyczny. Zostawiam link:http://www.thebobs.com/

Tłumaczenie: Karolina Popović

Blog tłumacza: http://www.lotta7.dzienniki.styl24.pl/

http://www.dziennik.pl/podroze/article171575/Zagraj_to_jeszcze_raz_Sam.html

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s