Włochaty koci ogon

mayabe_havanaclub.jpg

Mimo ogłoszenia postępowania przeciw tym, którzy prowadzą nielegalny handel, spekulują z cenami czy kradną produkty żywnościowe, oficjalny rynek również upadł w tych dniach. Krótki przegląd państwowych kawiarni z mojej dzielnicy potwierdził zredukowanie ofert. Restauracja przyjmująca pesos convertibles i specjalizująca się w rybach nie sprzedaje już pizzy z camarones ani ryżu po marynarsku. Dlaczego? Dlatego, że na tej wyspie nic nie może uciec obecności nieformalnej intrygi, ramion, które w cieniu nielegalności trzymają w objęciach nawet to, co wydawało się być w stu procentach w rękach państwa. 

Aby utrzymać sprzedaż w kawiarniach i restauracjach, konieczne były dostawy z czarnego rynku. Spora część tego, co sprzedawało się pod maską oficjalności, w rzeczywistości była kupiona przez pracowników od nielegalnych sprzedawców. Nie dało się utrzymać stałej oferty w oparciu o zasoby lokowane przez firmy dystrybuujące środki żywności w centrach publicznych. Kelnerzy i administratorzy owych miejsc pracowali głównie z powodu dodatkowych zysków poza pensją, jakie dawała sprzedaż nielegalnych produktów. Nie mogąc zyskać owych dochodów, stracili zainteresowanie prezentowaniem pełnego menu i klienci to zauważają.

Z powodu obsesji gonienia szczura kot skończył z własnym ogonem złapanym w pułapkę. Tym włochatym przedłużeniem nielegalności i korupcji, które po odcięciu sprawi, że wykrwawi się on w krótkim czasie.

Tłumaczenie: Karolina Popović

Blog tłumacza: http://www.lotta7.dzienniki.styl24.pl/

http://www.dziennik.pl/podroze/article171575/Zagraj_to_jeszcze_raz_Sam.html

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s