Świadectwo i mnóstwo zamieszania

vendedor_claria.jpg

Kończy się rok szkolny i już widzę zagrożenie dla mojego racjonowanego chleba. Mój syn przez dwa miesiące nie będzie chodzić do szkoły i, w obawie przed wakacjami, gotowy zjeść nawet klamki od drzwi. Nie zadowoli się mącznymi 80 gramami, które dostaje z przydziału i na pewno rzuci się na porcję chleba przypadającą mi lub jego tacie.

Już teraz przygotowuję się na pytania typu: „Mamo, nie odwiedzimy rodziny w Camagüey?”i moje tłumaczenia, że kolejka do międzyprowincjonalnych omnibusów sięga trzech dni i że już teraz sprzedają bilety na drugą połowę lipca. Nie uspokoi go też fakt, że ceny podroży w ciasnych Yutongach (chińskie autobusy – przyp. tłum.) do środkowej części wyspy sięgają wysokości półmiesięcznej pensji przeciętnego pracownika.

Postaram się jednak sprawić mu przyjemność, dam mu swój chleb, spędzę trzy noce śpiąc w kolejce po bilet do Camagüey i nawet pożyczę mu na parę godzin PlayStation od sąsiada. A wszystko to, bo skończył siódmą klasę z dobrymi ocenami i trzeba go za to nagrodzić. W zeszłą sobotę było zakończenie roku szkolnego i wrócił do domu ze swym świadectwem, od progu wydając swój wojenny okrzyk: „Mam wakacje!”

Tyle, że nie wiem, co właściwie skończył mój syn, siódmą klasę czy Szkołę Partii Komunistycznej   “Ñico Lópeza” (rewolucjonista kubański z lat 50., zwolennik Fidela Castro – przyp. tłum.). Zamieszanie powstało, gdy spojrzałam na świadectwo, które zostawiam Państwu tutaj ( aquí ), aby sami mogli ocenić, skąd moje wątpliwości. Co Państwo o tym myślą?

Tłumaczenie: Karolina Popović

Blog tłumacza: http://www.lotta7.dzienniki.styl24.pl/

http://www.dziennik.pl/podroze/article171575/Zagraj_to_jeszcze_raz_Sam.html

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s