Męskie sprawy

caribe_orbita11.jpg

W tym Hawańskim Centrum przystojniaków* i burzycieli, gdzie się urodziłam, nauczyłam się, że istnieją limity, których kobieta nigdy nie powinna przekraczać. Spędziłam życie naruszając te zabawne zasady „macho”, ale dziś – już bez wyjątków – podporządkuję się jednej z nich.

Dokładnie mówiąc, tej, która najmniej mi odpowiada. Tej, która stwierdza: ”kobieta potrzebuje mężczyzny, który będzie ją reprezentować i stawi czoła temu, który ją atakuje i znieważa. Czując się atakowana przez kogoś, kto ma nieporównywalnie więcej siły niż ja, a ile dwa razy tyle lat, a poza tym, jak mawiały moje sąsiadki z okresu dzieciństwa, jest „kwintesencją męskości”, postanowiłam, że tym, który mu odpowie będzie mój mąż, dziennikarz Reinaldo Escobar.

Mam na myśli obraźliwe komentarze, jakie Fidel Castro wygłosił o mnie w prologu książki “Fidel, Bolivia y algo más” („Fidel, Boliwia i coś jeszcze – przyp. tłum.). Nawet tak „znaczący” atak nie sprawi, że porzucę swoje postanowienie nie wchodzenia w krąg riposty i obrony własnej. Z przykrością  muszę zakomunikować, że wciąż pozostaję skoncentrowana na temacie „Kuba”.

Zostawmy kłótnię Reinaldo i Fidelowi. Ja, mimo plotek, będę kontynuować moja „kobiecą” pracę tkania obdartego gobelinu naszego społeczeństwa.

Przystojniacy z mojej dzielnicy będą wiedzieć, że „czegoś” się od nich nauczyłam.

*Proszę nie mylić kubańskiego przystojniaka z dobrze wyglądającym i eleganckim mężczyzną. To mogłoby nas kosztować spoliczkowanie lub – w gorszym przypadku – bijatykę. 

Tłumaczenie: Karolina Popović

Blog tłumacza: http://www.lotta7.dzienniki.styl24.pl/

http://www.dziennik.pl/podroze/article171575/Zagraj_to_jeszcze_raz_Sam.html

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s