Kabała i polityka

1_61.jpg

Krążą plotki, że z początkiem stycznia zacznie obowiązywać pakiet środków łagodzących niektóre z naszych codziennych niepewności. Głosi się nawet, że powstanie 17 lub 25 nowych dyspozycji, między którymi zawarta będzie możliwość kupna samochodu, podpisania kontraktu na telefon komórkowy czy podróżowania bez aktualnego pozwolenia na opuszczenie kraju. Nie dziwią mnie zbytnio tak precyzyjne szczegóły, których pełne są te uliczne spekulacje, w końcu pragnienia często stają przed oczami w swej pełni.

Nie wiem, czy te plotki są częścią kolejnej „kołysanki” mającej na celu uśpić nas na nadchodzące trzy miesiące, czy rzeczywiście coś się święci „tam na gorze”. Z góry sądzę, że z ogłoszenia czegoś w pierwszych dniach 2008 roku nie wynikną zmiany strukturalne, których potrzebujemy. Opresje ekonomiczne, których się tak obawiamy, nadejdą spowodowane czynnikami ideologicznymi, a własność państwa w stosunku do środków produkcji nadal będzie dominować w naszej ekonomii.

Oczekiwane środki mogą objąć wszystkie nasze problemy tylko wtedy, gdy będą omawiane i zaakceptowane przez większość mieszkańców. Dopóki to się nie zdarzy, nadal pozostaniemy „masą”, której należy „obniżyć orientację” bez uprzedniej konsultacji. Obecna plotka, nie odzwierciedlona w prasie i mediach, jest jasnym dowodem na to, że to nie my podejmujemy decyzje. Nam zostaje tylko możliwość spekulacji.

Tłumaczenie: Karolina Popović

Blog tłumacza: http://www.lotta7.dzienniki.styl24.pl/

http://www.dziennik.pl/podroze/article171575/Zagraj_to_jeszcze_raz_Sam.html

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s