Czas nie ma wartości

1_52.jpg

Niech spróbują Państwo podjąć wyzwanie odnalezienia w tym mieście jednego publicznego zegara, który by funkcjonował, wskazywał godzinę punktualnie lub chociaż w przybliżeniu do realnego czasu.  Nie uda się Państwu. Nawet na fasadzie Terminalu Pociągów, gdzie nieruchome wskazówki pokazują zawsze dwadzieścia po piątej. Nie chodzi o to, że mamy jakiś rodzaj awersji do mechanizmów o metalowych ząbkach czy do cyfrowego wyświetlacza, tylko o to, że czas nie ma dla nas żadnej wartości.

Możemy spędzić godzinę w kolejce, by zapłacić za elektryczność albo zużyć połowę czasu pracy na naprawę pary butów. Jeśli pod koniec dnia uda się nam skończyć choć jedno zadanie, mamy powód do satysfakcji. Zorganizowanie lub uczynienie bardziej efektywnym naszego czasu postawi nas tylko przed dylematem popadnięcia w neurozę lub masochizm.

Cóż za przygoda każdego dnia! Nie wiedzieć na pewno kiedy będziemy mogli pojechać autobusem, otrzymać usługę albo kupić bilet. O my szczęśliwcy, którym obojętne jest czy jest dziewiąta trzydzieści czy kwadrans po dziesiątej. Te drażniące instrumenty, starające się odmierzyć swoim „tik, tak” upływ minut i godzin wprowadzają nas tylko w zły nastrój i nie pozwalają cieszyć się spokojnym poczuciem straty czasu.

Tłumaczenie: Karolina Popović

Blog tłumacza: http://www.lotta7.dzienniki.styl24.pl/

http://www.dziennik.pl/podroze/article171575/Zagraj_to_jeszcze_raz_Sam.html

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s