Wszystko za jednego

1_181.jpg

Warto zwrócić uwagę, że tak zwanych „sklepach dewizowych” ustalonym celem nie jest oferowanie usług ani zadowolenie klientów, ale wyciąganie pieniędzy z kieszeni, niech żyje szczerość!, istnieje za to bardzo często odwiedzany ich typ, nazywany „Wszystko za jednego”. Tu można znaleźć wszystko, od gipsowej figurki przez szukane gąbki do mycia podłóg, aż po pistolety na wodę dla dzieci.

Są to oddziały najczęściej odwiedzane i zazwyczaj na zewnątrz, przed wejściem, formuje się kolejka. Rodziny kupują tam prezenty na Dzień Nauczyciela i niezliczoną ilość wiktuałów wielkiej użyteczności i wątpliwej jakości. Właśnie do tej ostatniej chciałabym się odnieść, bo krótki termin przydatności do spożycia większości produktów, które tu się sprzedaje, zamienia sprzedaż w prawdziwe oszustwo konsumentów.

Na etykietkach produktów powtarza się nazwa pewnej włoskiej firmy, zwanej ITALSAV i innej, hiszpańskiej  – Vidal. Pytam sama siebie, czy te firmy wiedzą, że produkty, które tak lukratywnie sprzedają kubańskiemu państwu używa się po to, by okradać mieszkańców tej wyspy i że w nasze ręce wpadają prawdziwe odpadki przemysłowe, warte spalenia.

Mogłabym pójść dalej i złośliwie zapytać, czy między akcjonariuszami obu firm, ITALSAV i Vidal, nie znajdzie się kubańskiej ręki. Stary numer kupowania siebie samego. Znany podstęp bycia jednocześnie bankiem, sprzedawcą i kupującym. Tylko w ten sposób można pojąć, że ktoś może kupować tyle nieużytecznego badziewia dla swojego narodu bez uskarżania się chociaż na jakość.

Dla tych, którzy mogą kontynuować śledztwo (dla mnie jest to niemożliwe ze względu na znane już problemy z dostępem do internetu) zostawiam w tym wpisie dane:

Firmy włoskiej:

Italsav

VENDITA ARTICOLI MONOPREZZO
SALE ARTICLES MONOPRICE
VENTA DE ARTICULOS MONO PRECIO

Italsav s.r.l.

Via Newton snc – Zona Industriale
67051 Avezzano (AQ) – Italy
Tel.                +39 0863 509033       
Fax + 39 0863 497192

e-mail: italsav@italsav.it

i firmy hiszpańskiej:

Vidal

Partida La Montana. s/n.
46293 BENEIXIDA (Valencia)
Tel: (96) 297 65 35
Fax: (96) 297 65 20
Email: vidal.dc@vlc.servicom.es

Tłumaczenie: Karolina Popović

Blog tłumacza: http://www.lotta7.dzienniki.styl24.pl/

http://www.dziennik.pl/podroze/article171575/Zagraj_to_jeszcze_raz_Sam.html

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s